REFERENDUM | NSZZ Solidarność Stoczni Gdańskiej

REFERENDUM

referendum

„Solidarność” rozpoczyna akcję zbierania podpisów pod wnioskiem o referendum w sprawie utrzymania obecnie obowiązującego wieku przechodzenia na emeryturę. – Mamy obowiązek wypowiedzieć się w tej sprawie. Chcemy skorzystać z wolności, z tego że żyjemy w demokratycznym państwie – podkreśla szef związku Piotr Duda.

Fora internetowe czy sondaże jednoznacznie mówią że Polki i Polacy nie godzą się podwyższenie wieku emerytalnego. Platforma Obywatelska oszukała społeczeństwo, bo mogli o tym mówić w kampanii wyborczej. Rządzący po wyborach zapominają, kto ich wybiera, mają patent na mądrość, ignorują dialog społeczny – mówił Piotr Duda podczas konferencji prasowej podsumowującej obrady Komisji Krajowej NSZZ „S” w Katowicach. – 30 lat temu władza też nie chciała prowadzić dialogu społecznego. I 30 lat temu, i dziś „Solidarność” jest przygotowana do walki, ale jesteśmy przygotowaniu do walki merytorycznej. Chcemy korzystać z demokratycznych narzędzi.

czytaj więcej na:

http://www.referendumemerytalne.pl/

Druk  do wypełnienia:

http://www.referendumemerytalne.pl/images/pliki/druk_poparcia.pdf

Instrukcja składania poparcia pod wnioskiem o referendum

JAK TO ZROBIĆ?

W górnej części tabeli widnieje zaproponowane pytanie referendalne: Czy jest Pani/Pan za utrzymaniem dotychczasowego wieku emerytalnego wynoszącego 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn ?Zapoznaj się z pytaniem, ale NIE ODPOWIADAJ na nie. Na to przyjdzie czas podczas głosowania w lokalu wyborczym.

WAŻNE!

Koniecznie musisz natomiast wypełnić czytelnie wszystkie rubryki tabeli. Wpisz w odpowiednie miejsca swoje imię i nazwisko, adres, nr pesel, w ostatniej rubryce podpisz się. Przypominamy: na wyrażenie opinii „Tak” lub „Nie” na zadane pytanie będziesz miał czas podczas referendum ogólnokrajowego. Na tym etapie na formularzu NIE MOŻESZ dokonywać żadnych skreśleń i dopisków.

PAMIĘTAJ!

 

Składając podpis pod wnioskiem NIE ODPOWIADASZ jeszcze na pytanie. Popierasz tylko wniosek o zwołanie referendum. Robisz pierwszy krok w walce o swoje prawa.

Wypełniony druk prześlij do najbliższej siedziby związku na twoim terenie lub na adres

Biuro Komisji Krajowej NSZZ „Solidarność”

Wały Piastowskie 24,

80-855 Gdańsk

 

Top