Karol mówi – Sprawdzam Tuska | NSZZ Solidarność Stoczni Gdańskiej

Karol mówi – Sprawdzam Tuska

14 lipca br. Karol Guzikiewicz, radny Sejmiku Województwa Pomorskiego wystąpił z interpelacją do Zarządu Województwa Pomorskiego w sprawie wzrostu wynagrodzeń na 2022 rok pracowników zatrudnionych w jednostkach samorządu terytorialnego województwa pomorskiego.

Region Gdański NSZZ „Solidarność”

– Donald Tusk obiecywał podwyżki dla budżetówki, więc dzisiaj zrobiłem „sprawdzam”, wystąpiłem o podwyżki 20 procent we wszystkich jednostkach samorządu terytorialnego Województwa Pomorskiego, gdzie rządzi Platforma. To są nie tylko urzędnicy, ale też oświata, służba zdrowia, kultura. Jak pracownicy nie otrzymają podwyżek, to będzie potwierdzenie, jak kłamią, zwłaszcza w TVN – pisze na swoim profilu na Facebooku Karol Guzikiewicz.

Treść interpelacji radny przekazał także pracownikom jednostek samorządu terytorialnego Województwa Pomorskiego. Niestety, w Urzędzie Marszałkowskim nie funkcjonuje „Solidarność” ani żadne inne związki zawodowe, dlatego nie ma strony, która by mogła negocjować podwyżki płac.

Karol Guzikiewicz, który jest wiceprzewodniczącym „Solidarności” w Stoczni Gdańskiej, namawia pracowników jednostek podległych Urzędowi Marszałkowskiemu do stworzenia organizacji związkowej. Ofiaruje także pomoc w jej utworzeniu

https://solidarnosc.gda.pl/aktualnosci/karol-guzikiewicz-sprawdzam/

Top