Andrzej Poczobut w Stoczni | NSZZ Solidarność Stoczni Gdańskiej

Andrzej Poczobut w Stoczni

2.06.2026  na terenie Stoczni Gdańskiej wydarzyło się spotkanie, które na długo pozostanie w naszej pamięci. Po złożeniu kwiatów pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców 1970 – symbolem odwagi, solidarności i walki o wolność 🇵🇱 – przeszliśmy do hali K1, serca współczesnej produkcji, gdzie z naszą kadrą spotkał się Andrzej Poczobut.

Człowiek, który mimo lat prześladowań i niesprawiedliwości pozostał wierny swoim wartościom. Symbol wolności. Determinacji. Niezłomności. W historycznej stoczni, miejscu narodzin Solidarności, jego słowa wybrzmiały szczególnie mocno.

– Nigdy nie miałem chwili zwątpienia – odpowiedział na jedno z pytań naszych pracowników.

To zdanie stało się czymś więcej niż odpowiedzią. Było świadectwem siły przekonań, odwagi i wiary w to, że wolność zawsze wymaga ludzi gotowych jej bronić.

źródło:  https://gpbaltic.pl/

Top