„Kukła Tuska” świadkiem w procesie Guzikiewicza? | NSZZ Solidarność Stoczni Gdańskiej

„Kukła Tuska” świadkiem w procesie Guzikiewicza?

GDAŃSK. Kłamstwem jest, że paląca się podczas demonstracji kukła premiera Tuska została rzucona w policjantów – twierdzi Komitet Obrony Stoczni i przedstawia film internauty z portalu YouTube. To dowód, że Karol Guzikiewicz (oskarżony o napaść na policjantów) jest niewinny. – Prokuratura i policja dokonała fałszerstwa dowodowego w celu jego dyskredytacji, zastraszenia i wyłącznie podyktowane jest to zemstą polityczną za krytykowanie rządu – czytamy w oświadczeniu KOS.

Komunikat Komitetu OBRONY Stoczni
W dniu 20.01.2011 r. Wiceprzewodniczący Karol Guzikiewicz odbył konferencję prasową w siedzibie Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ „Solidarność” z dziennikarzami i udzielił na żywo wywiadu telewizji TVN24 o godz. 15.12, co był transmitowane przez satelitę na łącze bezpośrednie.

W trakcie tego wywiadu w tle prezentowane były materiały archiwalne z manifestacji z dnia 29.04.2009 r. w Warszawie.

Nagranie to zostało zapisane przez internautę na portalu YouTube i puszczone do sieci (a obecnie zamieszczonej na stronie internetowej www.nszz-stocznia.pl)

W 2 minucie 12 sekundzie tego nagrania widać wyraźnie ustawienie kordonów policji w odległości od barierek co najmniej 10 m oraz palącą się kukłę.

W trakcie następnych sekund widać, ze kukła ta została położona przy barierkach zabezpieczających i dogasa. Jest to widoczne na nagraniu w 2 minucie i 18 sekundzie. Wyraźnie tam widać odległość policji od barierek, która nadal stoi w tym samym miejscu.

Zatem kłamstwem jest, że kukła paląca się została rzucona w policjantów. Jest to dowód, że Karol Guzikiewicz (oskarżony o napaść na policjantów – dop. red.) jest niewinny a prokuratura i policja dokonała fałszerstwa dowodowego w celu jego dyskredytacji, zastraszenia i wyłącznie podyktowane jest to zemstą polityczną za krytykowanie rządu.

Fryderyk Radziusz
Komitetu OBRONY Stoczni
Gdańsk 21.01.2011

Powiązane posty

Top